YPS 2010


YPS 2010

RADIO ALIGATOR BIRHSDAY (2) BRATISLAVA SLOVAKIA MAY 4, 2012

Rocková skupina Janka „Boba“ Hangoniho, ale zahrajú na akejkoľvek párty, koncertná zostava: Ján Hangoni, Bohuš Dobal – bicie, Etienne – klávesy, Simi Hangoni – klávesy 2 (Skupina: YPS 2010, PRS Band. Žaner: Unplugged & Rock Music Bobo fit YPS Ex Skupiny: YPS, Taktici, Modus, Pop Kodex, Marika Gombitová, Dara Rollins, Jana Kirschner, Jaro Filip)

History: Začiatky skupiny „YPS“ sa datujú od roku 1976, keď sa štyria priatelia, hudobníci zišli v meste Komárno a založili pôvodnú zostavu:
Ján „Bobo“ Hangoni – rytmická gitara/ spev
Štefan Peller – sólová gitara
Tóno Pinkas – basová gitara
Julius Csiba – bicie

V roku 1978 prirodzená túžba po úspechu v celonárodnom merítku priviedla skupinu do hlavného mesta Slovenska – Bratislavy. Krátko po niekoľkých vystúpeniach v tejto metropole, priamočiary nekomplikovaný štýl skupiny sa stal malou senzáciou. Spontánne prijatie ich tvorby hudobnými kritikmi, ale hlavne širokého publika ako aj nespočetné ponuky na vystúpenia a akcii rôzneho druhu, boli prirodzene veľmi milou a príjemnou odmenou za všetky uplynulé roky tvrdého úsilia.
O rok neskôr – 1979 – ku skupine sa pripája už vtedy známy klavirista a skladateľ Jaroslav Filip a manažér Jozef Šebo, vďaka ktorému YPS podniká prvé kroky v nahrávacích štúdiách, kde sa na éterové pásy dostáva ich vlastná tvorba ako aj hudba do filmov. Spolupracujú s mnohými už známymi kolegami z hudobného diania pri nahrávaní podkladov pre ich pesničky.
Legendárna skupina MODUS v roku 1980 dostáva nový impulz. Ján Lehotský , Ján „Bobo“ Hangoni a Marika Gombitová sú súčasťou novej zostavy. O tri roky neskôr Bobo zakladá skupinu POP Kodex pre sólovú speváčku Daru Rolins.
V roku 1985 skupina YPS je opäť spolu a stojí zas na vlastných nohách a s novým koncertným programom vystupuje v mnohých krajinách – Československo, Poľsko, Bulharsko, Rusko a v severských štátoch Škandinávie.
Žilami im prúdi nová krv vo forme textov z pod pier mnohých známych textárov ako – Kamil Peteraj, Ľuboš Zeman, Martin Sarvaš, Dano Mikletič, Roman Spišiak. Od roku 1990, ako extra projekt, Bobo hráva v mnohých zábavných podnikoch Európy a dokonca i USA (Londoner, Cheers, Irish…) Jeho Hosťami sú často svetoznámy hudobníci.
Spolu s manažérom Jozefom Šebom v roku 1996 sa podieľajú na produkcii CD pre Janu Kirschner – V Cudzom Meste (Modrá, Žena Domáca…)
Od roku 2004 Bobo a jeho nový kolega, klavirista Etienne Paul Hric nahrávajú sériu CD pod názvom Bobo fit YPS. Ich Hosťami sú často nasledujúci hudobníci – Ďuso Mikeš a Vlado Kolenič (ex Taktici), Puby Morvay (ex YPS a Modus), Immi Gažovič (ex Opus), Pavol Hammel, Paľo Habera, Dara Rolins, Štefan Skrúcaný, Celá tvorba skupiny YPS sa môže s hrdosťou charakterizovať použitím
výroku jedného z fanúšikov, ktorý po koncerte s úsmevom vyhlásil: „Tým YPSákom to ale skutočne šľape“

V roku 1990 skupina YPS zanikla!

Bobo fit YPS v roku 2004 – skupina obnovila činnosť
Jan „Bobo“ Hangoni- gitara/spev
Etienne Paul Hric-Kb/spev
Vilam Kovač-bicie
Puby Karol Morvai- bicie/spev
Július Ďudo Mikeš- bicie/spev ( orginal Taktici)

YPS 2010
Ján Bobo Hangoni po 20 rokov znova obnovil skupinu a dal jej názov YPS 2010
skupina YPS 2010 hrá pôvodne pesničky

Jan „Bobo“ Hangoni – gitara/spev
Etienne Paul Hric – kb/spev
Bohuš Dobal – bicie
Simi Hangoni – kb/spev
Hlavný manažér

Webstránka: http://www.bobo-yps.com

Rýchly kontakt: info@vybornahudba.sk, alebo 0948 463 626

S pozdravom
TEAM VÝBORNÁ HUDBA

vyborna_hudba_logo_polaroid_600px

Zanechať komentár