DJ MARTIN LOBL (DJ MAŤKO)


MARTIN LOBL (DJ MAŤKO) – PROFÍK AKO SA PATRÍ!

Dj Maťko

Dj Maťko

Zo srdca arény sa šíri Macejko i Karel Gott!

„Rozsvieťte svetlá, pustite hudbu, pôjdu reklamy.“ Srdce bratislavskej hokejovej arény začína pulzovať s príchodom prvých fanúšikov. Partia chlapíkov v presklenej miestnosti na treťom poschodí sa pripravuje na neľahkú úlohu. Dostať do varu takmer desaťtisícový dav v hľadisku. Ľudia sa musia baviť aj vtedy, keď sa na ľade nič nedeje. Alebo ich hokej nudí…

DJ MARTIN "MAŤKO" LOBL

DJ MARTIN „MAŤKO“ LOBL

„Najväčšie hity? I Was Made For Loving You od skupiny Kiss, Queen a ich We Will Rock You alebo I Love Rock’N’Roll od Joan Jett letia v každom čase. Púšťam, čo sa fanúšikom páči. Robím túto prácu už dvadsať rokov, hádam sa viem trafiť do ich vkusu,“ vravi diskdžokej Martin, ktorý teraz riadi každý večer najväčšiu diskotéku v hlavnom meste. Vyberá z dvoch stoviek nahrávok. Snaží sa prispôsobiť nálade, fanúšikom, pohotovo zareagovať. „Minule sa na obrazovke objavili fanúšikovia prezlečení za postavičky z animovaného filmu A je to. Tak som rýchlo našiel melódiu. Bola to otázka troch sekúnd,“ pochváli sa.

Čechom púšťa Vondráčkovú, Gotta, či Michala Davida, severanom fínsku polku, Rusom Tatoo a Nas nedogoňat. „Potešili ma pozitívne ohlasy od českých fanúšikov, že sa tu aj vďaka hudbe cítia ako doma,“ vraví. Ľudí podľa hokejového dídžeja rozpumpujú rýchle skladby, či známe rockové hymny. „Na pomalé skladby by asi nevedeli tancovať roztlieskavačky a myslím, že ani Rytmus sa sem nehodí.“

Martin Lobl púšťa hudbu na bratislavskom zimáku od roku 1992, keď sa na ňom uskutočnili majstrovstvá sveta A-kategórie. Čo vtedy znelo z reproduktorov? „Skladba sa volala Victory a naspievali ju pre československé mužstvo. Netuším, že kto, ale mám ju tu aj teraz, hneď vám ju pustím. O tri roky na majstrovstvách sveta B-kategórie už bol hviezdou Otto Weiter a skladba My chceme gól. Macejko nezostarne, podobne ani Boney M alebo Saragossa.“

Okrem zvuku a svetla sa zo srdca arény riadi aj obraz na kocke a oblúku, ktoré sú umiestnené nad ľadovou plochou. Po každom prerušení hry sa na ne upierajú tisíce párov očí. „Snažíme sa ponúknuť zaujímavé zábery z hľadiska – pekné baby, deti, ľudí, ktorí robia šou a dokážu zabaviť aj ostatných. Starajú sa o ne dvaja kameramani s bezdrôtovými kamerami, pohybujú sa medzi divákmi. Okrem nich je počas zápasu v permanencii zvukár, osvetlovač, režisér a jeho asistent. Či máme čas sledovať aj dianie na ľade? Prečo nie, veď toto je jeden z najlepších skyboxov,“ vysvetľuje Peter Janičkovic, ktorý v miestnosti dozerá na to, aby všetko klapalo.

Obľúbeným prvkom na kocke je Noise Meter (merač hluku), po ktorom buráca celá hala, alebo srdiečko okolo fanúšikov, ktoré nabáda dvojice k bozku. Teraz pribudnú ďalšie – v hľadisku budú hľadať najväčšieho zabávača a tanečníka.

Integrovaný riadici systém pre športové haly je slovenský produkt. Nad jeho vymoženosťami krútili hlavou aj kanadskí videorozhodcovia. „Best We Ever Seen (najlepší, akí sme doteraz videli),“ znel ich kompliment. Rovnaký ako v Bratislave funguje aj v Košiciach (prvý nainštalovali pred dvoma rokmi v Spišskej Novej Vsi), navzájom sú prepojené. Vďaka tomu si môžu fanúšikovia v Bratislave pozrieť na kocke najzaujímavejšie momenty zo zápasu, ktorý sa hrá súbežne v Košiciach a naopak. Nielen počas šampionátu, aj neskôr v slovenskej extralige.

„O systém už prejavila záujem aréna vo Viedni a presadili sme aj v Rusku, využijú ho v malej olympijskej hale v Soči,“ dodá Jozef Dušenka zo spoločnosti, ktorý systém vyvinula.

DJ MAŤKO – NAJLEPŠIA MOŽNOSŤ PRE VAŠE ŠPORTOVÉ PODUJATIE! Objednať si ho môžete exkluzívne iba cez Výbornú hudbu.sk! Patrí do našeho tímu, spoločne zvučíme a robíme atmosféru pre zmenu na futbalovom Slovane!

Výborná hudba.sk uvádza... DJ MAŤKO!

Výborná hudba.sk uvádza… DJ MAŤKO!

REFERENCIE:

HC SLOVAN BRATISLAVA – od roku 1992
ŠK SLOVAN BRATISLAVA – od roku 2000
MS V HOKEJI – PRAHA 1993
MS V HOKEJI B SKUPINY – BRATISLAVA 1995
MEMORIÁL ONDREJA NEPELU – od roku 1993
MS V HOKEJI – BRATISLAVA 2011

Rýchly kontakt: info@vybornahudba.sk, alebo 0948 463 626

S pozdravom
TEAM VÝBORNÁ HUDBA

vyborna_hudba_logo_polaroid_600px

Zanechať komentár